iLahi-Aşk MekaNı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
iLahi-Aşk MekaNı

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri

3 posters
YazarMesaj
nurgül
Yeni Üye
Yeni Üye
nurgül

Yaşadığın yer : İstanbul
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : internette gezinirken

Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri Empty
MesajKonu: Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri   Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri Icon_minitimeSalı Mart 02, 2010 8:25 pm

- Huzeyfe (r.a.)’ın ağırlaştığını işiten arkadaşları, yakınları ve Ensar gece yarısı veya sabaha doğru onun yanına geldiler. Huzeyfe onlara vakti sordu. “Gece yarısı veya sabaha yakındır” dediler. Bunun üzerine Hz. Huzeyfe “Ben, beni ateşe götürecek sabahtan Allah’a sığınıyorum. Siz bana kefenim olacak kumaşı getirdiniz mi?” buyurdu. “Evet getirdik” dediklerinde de şunları söyledi: “Sakın kefenim hususunda aşırıya kaçmayınız. Çünkü eğer ALLAH (C.C.) katında bir hayrım varsa bana ondan çok daha hayırlısı verilecektir. Yok eğer bir hayrım yoksa üzerimdeki de benden çabucak soyulacaktır”
- Sıla b. Züfer şöyle anlatıyor: Huzeyfe (r.a.) İbn Mes’ud’la beni kendisine kefen almamız için çarşıya gönderdi. Ona üçyüz dirheme Yemen mâmulü güzel bir renkli kumaş satın aldık. Döndüğümde “Bana kefenimi gösteriniz!” dedi. Aldığımız kumaşı kendisine gösterdiğimizde şöyle buyurdu: “Bu benim kefenim olamaz. Kefen olarak bana beyaz ve basit iki parça bez kafidir. Bunlarla birlikte kamis (gömlek) de istemiyorum. Çünkü ben bunlarla çok az bir zaman duracağım. Sonra bana ya daha hayırlısı ya da daha şerlisi giydirilecektir”. Bunun üzerine biz tekrar çarşıya gidip onun için beyaz yaz ve basit iki bez parçası satın aldık
- Huzeyfe (r.a.) kendisine kefen olması için getirilen pahalı kumaşı gördüğünde şunları söyledi: “Siz bunu ne yapacaksınız. Eğer arkadaşınız (ben) sâlih bir kul ise ALLAH (C.C.) ona bundan çok daha hayırlısını verecektir. Yok eğer salih birisi değilse kıyamet gününe kadar kabrin iki tarafı arkadaşınızı bir top gibi birbirlerine atıp tutacaklardır” - Hz. Huzeyfe şöyle demiştir: “Eğer sâlih bir kul değilsem ALLAH (C.C.) Teâlâ kıyamet gününde bunu benim yüzüme çarpacaktır”
GöNüL
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör
GöNüL

Yaşadığın yer : almanya
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : din icerikli olmasi
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : sahra kardesimin araciligiyla

MesajKonu: Geri: Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri   Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri Icon_minitimePaz Mart 28, 2010 11:32 pm

İNŞAALLAH cümlemiz salih kullardan oluruz...
Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri 599730 kardesim Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri 11523 Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri 11523
(((OFLU)))
Forumun Aşığı
Forumun Aşığı
(((OFLU)))

Yaşadığın yer : dünyanın ortası
sitede cok hoşuna giden birşey varmı? : olmaz mı.......
ilahiaşkla nasıl tanıştınız? : cep telefonuma gelen bir mesajla :D

MesajKonu: Geri: Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri   Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri Icon_minitimePaz Mart 28, 2010 11:51 pm

GöNüL demiş ki:
İNŞAALLAH cümlemiz salih kullardan oluruz...
Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri 599730 kardesim Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri 11523 Hz. Huzeyfe’nin (R.A) Ölüm Döşeğindeki Sözleri 11523
http://cankurbanyoluna.forumzen.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-